ЧЕРВОНІ ПРАПОРЦІ ТОКСИЧНИХ СТОСУНКІВ
«Червоні прапорці» в стосунках – це тривожні сигнали, які вказують на те, що в перспективі поведінка партнера може виявитись небезпечною для нас.
Ми живемо в оточенні стосунків: як реальних, так і віртуальних. І саме від того, якими будуть ці стосунки, безпосередньо залежить якість нашого життя.
Можливо, ви вже помічали, що коли у людини гарні стосунки з близькими, вона розквітає, стає вільнішою і впевненішою в житті, а в результаті нездорових, токсичних стосунків, навпаки, - починає марніти, почуватися пригніченою та розбитою. Отже, можемо умовно розділити всі стосунки на здорові та нездорові.
У здорових стосунках вас підтримують, дбають та поважають, дають право вибору та можливість розвиватися. Це стосунки дорослих та зрілих людей.
Токсичні ж стосунки – це коли ваші потреби починають зневажати, ігнорувати та утискати. Такі стосунки отруюють життя партнера невпевненістю, страхами й почуттям провини, руйнують самооцінку, а в результаті людина втрачає не лише задоволення від життя, а й саму себе.
Як же не потрапити у пастку нездорових стосунків? Тут вам допоможе наступний перелік маркерів, які можуть вказати, що стосунки з партнером рухаються кудись не туди.
У стосунках дуже важливо звертати увагу на наявність одного чи кількох «червоних прапорців».
Якщо спочатку це може виглядати як щось не дуже серйозне, навіть приємне: «мене так люблять, мене так потребують, говорять неправду, щоб не ранити», то потім такі тривожні дзвіночки, найімовірніше, призведуть до розлучення. Знову ж таки, якщо вчасно не зайнятися їх викоріненням.
Рівноправність та взаємопідтримка є ключовими компонентами успішних відносин.
Нехтування потребами та бажаннями партнера створюють атмосферу напруженості та неповаги. У цьому випадку вибудувати міцні та здорові стосунки практично неможливо.
При зіткненні з «червоними прапорцями» у відносинах радимо зробити наступні кроки:
Обов'язково відкрито обговорити проблеми з партнером.
Не бійтеся розповідати про свої почуття та очікування від стосунків.
Подбати про особисті кордони.
Чітко визначте та заявіть, яка поведінка прийнятна, а яка ні. Це допоможе захистити себе та покращити якість стосунків.
Продовжити пізнавати себе.
Робота над власною емоційною стійкістю, підвищенням самооцінки та розвитком усвідомленості можуть допомогти вам побудувати здорові стосунки. Адже чим ясніше розуміння своїх потреб та інтересів, тим чіткішу позицію ви зможете продемонструвати своєму партнерові.
Постаратися зберегти атмосферу взаємної поваги, довіри та відкритості.
Це допоможе не поринути в пригнічений стан під час спроб вирішити труднощі, що виникли.
За необхідності – прийняти категоричне рішення.
У деяких випадках, особливо при насильстві та глибокій неповазі, найкращий вибір — це припинення стосунків. Здоров'я та безпека завжди повинні залишатися на першому місці.